studio

STRONA W TRAKCIE PRZEBUDOWY (30.11.2014)

MySongs4U to mała pracownia projektowa zajmująca się tworzeniem, nagrywaniem i przetwarzaniem muzyki. 
Działamy w przestrzeni zawartej między zagraniem pierwszej nuty a wypaleniem gotowej płyty CD / DVD. 

Zajmujemy się szeroko pojętą produkcją muzyczną, kompozycją, aranżacją, miksem i masteringiem.

Dysponujemy instrumentarium takich firm jak METRIC HALO, CREATION AUDIO LABS, ROBERT KEELEY ELECTRONICS, YAMAHA, NATIVE INSTRUMENTS, TOONTRACK, FENDER, PEAVEY, BLACKSTAR, DEAN GUITARS, ESP, G-LAB, itp.

Studio projektowe MySongs4U powstało w 2011 roku, jest więc nowe na rynku… lecz również nowe technologicznie.
 Będąc zdeklarowanymi fanami rozwiązań analogowych (lampa, taśma, winyl), zdecydowaliśmy się jednak na zakup sprzętu z najwyższej jakościowo – cenowej półki, który w znacznym stopniu opiera się na MAC PRO.

Technologie stworzone przez takie firmy jak FRACTAL AUDIO SYSTEMS (AXE FX II), której (reklamowo) nazwiska i twarzy użyczył sam Steve Vai), lub SMYTH RESEARCH (SVS REALISER A8), której założyciel jest odpowiedzialny m/in za stworzenie powszechnie stosowanego formatu Digital Theater Systems (DTS), pozwalają na ostateczne przełamanie tabu. Wszystkich nieprzekonanych (jak my – do niedawna), namawiamy do odwiedzenia poniższych stron:

http://smyth-research.com/index.html

http://www.fractalaudio.com

http://mhsecure.com/metric_halo/home.html

Stawiamy na pracę indywidualną i na jakość.
Sercem naszej pracowni muzycznej opartej na Mac Pro (2 x 4 rdzenie, 16 GB RAM) i Logic Studio jest ośmiokanałowy ULN-8, flagowy okręt firmy Metric Halo, bezkonkurencyjny demon o fantastycznych możliwościach i parametrach, urządzenie które sprawiło, że wielu topowych reżyserów dźwięku przestało używać sprzętu takich gigantów jak Neve, API, SSL, Millenia Media itp. Dość powiedzieć, że np. 80-cio bitowym wewnętrznym przetwarzaniem nie może się pochwalić nawet najdroższy Pro Tools HD!
Wiele informacji na ten temat można z łatwością znaleźć w internecie, choćby na forach pro audio. Poniżej opinie kilkudziesięciu wybitnych speców z całego świata – ciekawa literatura!

http://www.mhsecure.com/ULN-8Collage/

METRIC HALO ULN-8
8 x najwyższej jakości, Boutique–Quality MIC/LINE preamp
8 x AD / DA (Exceptional, Best–In–World, Archival Grade Converter Quality)
mono, stereo, quad, 5.1, 6.1, 7.1
24 Bit/192 kHz (!)
summing mixer (80 Bit…!) 
8 x AES, Wordclock, SMPTE, 
legendarny Channel Strip, Transient Control, SpectraFoo (Metering and Analysis), 
HaloVerb + potężny zestaw specjalistycznych  plugin-ów. Dla odmiany np. Creation Audio Labs MW1 Studio Tool, to w pełni analogowe urządzenie, zaprojektowane według specyfikacji dostarczonej przez samego Michaela Wagenera, słynnego reżysera dźwięku i producenta, odpowiedzialnego za brzmienie gitar na płytach takich zespołów jak Metallica, Motley Crue, Ozzy Osbourne, Queen, itp…